Może i nie uciekliśmy z dużego miasta i nigdy nie pracowaliśmy w korporacji, bo tak właśnie zaczyna się większość opisów takich miejsc. Jesteśmy z Podlasia – tu się urodziliśmy, wychowaliśmy i tu zostaliśmy. Poznaliśmy świat, ale ta magia Podlasia, której zasmakowaliśmy w dzieciństwie miała tak niesamowity smak, że postanowiliśmy osiedlić się właśnie tu.

Nie będzie u nas modnej ceremonii kakao, ale w zamian, jeśli poprosisz opowiemy o tym co nasze, słowiańskie. Jesteśmy miłośnikami słowiańszczyzny i tradycyjnej kultury ludowej. Z pasją działamy w Studium Folkloru Podlaskich Białorusinów „Żemerwa”. Chcemy dzielić się z naszymi Gośćmi pięknem podlaskiej wsi i spokojem który daje las.

Wszystkie prace i zmiany w Las się Żyję staramy się wykonywać z poszanowaniem natury i otaczającego nas lasu ingerując w jak najmniejszym stopniu w leśny ekosystem. Nie znajdziecie więc u nas idealnie przystrzyżonego trawnika, bo wśród traw na koniczynie siadają pszczoły i mają swoje nory ryjóweczki, usuniętych liści, bo to schronienie jeży i zgarniętego śniegu, bo jego obecność wpływa pozytywnie na florę i faunę.

Las się Żyje to z pewnością nie miejsce dla każdego, bywalec hoteli z opcją all Inclusive będzie u nas nieszczęśliwy, za to doskonale odnajdzie się tu ten, kto rozumie wieś i kocha naturę.

Kasia i Daniel